İzmir Motosiklet Kulübü’nden Hayat Kurtaran Örnek Proje

Öğretmen olmamız nedeniyle uzun süredir, üniversite hayatı dahil dışına çıkmadığımız Ege Bölgesi’nden ve hemşerilerimizden ayrıyız. Bu ayrılığın verdiği hasretle ara ara internete girer bakarım kim neler yapıyor; Aydın’da – İzmir’de hayat nasıl gidiyor diye.

Yine böyle bir hasret anında tanıştım İzmir Motosiklet Kulübü’yle. Facebook’tan onları bulmam, gruplarına üye olmam ve onların da sağolsunlar sıcak karşılamaları sonucunda, evet artık ben de bir İzmir Motosiklet Kulübü üyesiyim 🙂 Her ne kadar 1000km uzakta olsam da kalbim ve gönlüm o güzel insanlarla birlikte.

Yazımda bahsedeceğim esas konu da o insanların ne kadar güzel olduklarını kanıtlayan son projeleri…

Dün itibariyle Fatih Topak beyin gruba gönderdiğim bir yazıya yapmış olduğu yorumla birlikte kulübün mükemmel bir projeye imza attığını öğreniyor ve çok seviniyorum.

İzmir Motorsiklet Kulübü olarak bir projemizi daha hayata geçirdik diyor ve ekliyor “-Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle, okullarımızda motosiklete başlama ihtimali olan kardeşlerimize “GÜVENLİ ve EĞİTİMLİ MOTOSİKLET KULLANMANIN FAYDALARI – MOTOSİKLET KULLANIRKEN GİYİLMESİ GEREKEN EKİPMANLAR – DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR vs gibi” konuları anlatacağımız eğitim projemizin sunumunu Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile gerçekleştirdik. Gaziemir İlçe pilot olmak üzere, projemiz hayata geçirilecek ve zaman içinde tüm İzmir kapsamında genişleyecektir. Motosiklet camiamız ve gelecekte bu camiaya katılacak tüm gençlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Tabi ben de daha önce öğrencileriyle bu konu hakkında bir kısa film yapan ve yılda yaklaşık 3-4 öğrencisini motosiklet kazalarına kurban veren bir endüstri meslek lisesi öğretmeni olarak bu projenin ne kadar önemli ve hayati bir proje olduğunu biliyor ve bu projeye emeği geçen herkesi kutluyorum.

izmok_proje

Aşağıda İzmir Motosiklet Kulübü’nin Facebook grubu linkini veriyorum. Özellikle İzmir’de yaşayanların ve daha sonra tüm Türkiye’deki motosiklet sevdalılarının projeye destek vermesi ve hatta mümkünse kendi kulüplerinde de bu tarz etkinlikler yaparak motosiklet kullanımı konusundaki bilinçlenme savaşında etkin rol oynamaları hayati önem taşımaktadır…

İzmir Motosiklet Kulübü Facebook Grup Linki: https://www.facebook.com/groups/izmirmotosikletkulubu/

İzmir Motosiklet Kulübü Resmi Web Sitesi: http://www.izmirmotosikletkulubu.com/

Emeği geçen herkese Milli Eğitim camiası, öğrenciler ve veliler adına  tekrar teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir