Moto Bike Expo 2015: TT Custom Choppers & Tarhan Telli – Fuarın En Kışkırtıcıları (Fotoğraflarla)

Gelelim fuarın en heyecan verici standlarından biri olan TT Custom Choppers standına. Gerçi stand kelimesi hafif kalır çünkü TT’nin dünyası apayrı bir dünya, ayrı bir krallık ve bu krallığın mimarı olan Tarhan Telli abimiz de tahtının başında tüm sempatikliğiyle bizleri karşılıyor. Krallığının başında dememin sebebi ise fuarda yaptığı işin başında olan neredeyse tek kişinin Tarhan Telli olmasıdır. Hem de tam başında kasanın arkasında 🙂

Bolca fotoğraftan sonra yazıma devam edeceğim…

Tanımayanlar için hem biraz TT Custom Choppers’tan hem de Tarhan Telli abimizden bahsedelim. Ticari adı TT Motor AŞ olan TT custom Choppers özel üretim motosikletler üreten ve son yıllarda bu konuda yurtdışındaki firmalarla yarışan ve hatta yarışta öne çıkan bir firma. Öne çıkan diyorum çünkü son yıllarda izlediğimiz Cehennem Melekleri v.b. Hollywood aksiyon filmlerinde gördüğümüz chopper tarzı motosikletler hem TT imzalı. Ayrıca Türk ve dünya starlarının ve birçok ünlü kişinin de özel yapım motosikletlerini TT yapmış.

Tarhan Telli’yi ise birçok kişi tanıyor. Gerek sosyal yaşamıyla gerekse yaptığı işlerle ses getiren ve bu konuya tek kelimeyle kendisini adamış bir isim. Tüm çocukluğu parçaları birleştirerek kendi yaptığı oyuncaklarla oynamakla geçen Tarhan Telli, 16 yaşında babasından gizli aldığı motosikletle öğreniyor motosiklet kullanmayı ve o anda bu işi yapmaya karar veriyor. Zaten kendisinin her adımında bu adanmışlığı da görmek mümkün.

Açıkçası ben kendisini fuarda görebileceğimi pek sanmıyordum. Ancak onu fuardaki standın kasa bölümünde görünce Tarhan abinin neden bu kadar başarılı olduğunu anladım. Gördüğüm kadarıyla fuarda yaptığı işin başında duran neredeyse tek kişi Tarhan Telli’ydi. Hiçbir şirketin markanın Türkiye CEO sunu standlarda gördüğümü hatırlamıyorum. Tabiyki özel yapım motosiklet üretiminde en önemli olan şey size o motoru yapan kişinin yaptığı işin arkasında durması, herhangi bir sorun çıktığında size yardımcı olmasıdır. Çünkü bu iş başka hiçbir şeye benzemiyor. Eşsiz ve size özel olarak yapılan bir motor sorun çıkardığında onu düzeltmek ancak onu yapan sanatçının işi olabilir.

İşte tam da bu nedenle Tarhan Telli bugün Türk motosiklet camiasının en başarılı kişilerindendir. Ayrıca kendisinin samimiyeti ve sempatikliği onun çok sevilen bir kişi olmasının başlıca faktörüdür. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir