Motosikletçi Çocuk Yetiştirmek Uğruna

Malum tarzım ve tercihim eskiden beri hep enduro şeklindeydi. Gerek içimdeki doğa sevgisi gerekse özgürlük ruhu beni hep enduro’ya teşvik etmiştir. Bu güne kadar da cross ve enduro motosikletlerimden hep daha fazla zevk aldığımı belirtmek isterim.

Ancak motosikletin hem zevk hem de ulaşım aracı olmak gibi bir özelliği var. Yani ulaşım konusunda size en çok uyan ve en mantıklı olan modeli seçerek yolunuza devam etmeniz gerekiyor. Zevk isr bazen ikinci planda kalabiliyor. Yine de iki tekerin her türlüsünün insana zevk verdiği de bir gerçek…

İşte ben de hem ihtiyaçtan hem de beklentilerden dolayı ve motosikletçi çocuk yetiştirmek uğruna Aprilia Etx 150 enduro motosikletimi satıp kaliteli ve nispeten güçlü bir scooter olan SYM Symphony ST 200i modelini aldım.

Okulumuzda uygulama kreşinin açılmış olmasıyla birlikte Ege’nin 3 yıl boyunca benimle okula gidip gelecek olması, Antalya’nın altyapı sorunları ve sürekli bir su birikintisi ile muhattap olma durumları, motosikletin daha çok şehir içinde kullanılması, scooter a üç kişi binmenin daha pratik olması… v.b. birçok durum ve şart scooter tercihimde etken rol oynadı.

Şimdilik ilk yakıtımızı aldık, henüz çok yol yapmadık ama oğlumun motosiklete maksimum uyum sağladığını belirtmek gerek.

Adamın ruhunda var çünkü iki teker…

Motosikletçi Çocuk Yetiştirmek Uğruna” için 4 yorum

 • 26 Temmuz 2016 tarihinde, saat 21:25
  Permalink

  Motomaxta minikler için sağlam kasklar var.minikler içinse body armor korumalar var.tavsiye ederim.sonuçta candan öte canı riskli taşıyorsunuz mehmet orhan bey.endrodan sonra skuter gerçekten keyif verecektir.

  Yanıtla
  • 02 Ağustos 2016 tarihinde, saat 00:53
   Permalink

   Çok teşekkür ederim Ömer bey. Ekimpanlarımızı henüz tamamlayamadık. Yurtdışından birkaç ürün aldık gelmesini bekliyoruz. Motomaxtan da araştırayım. Teşekkürler.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir