Sürekli Motosikletinizden Memnun Değilseniz Bir de Sürüş Partnerinize / Grubunuza Bakın!

Motosiklet dünyasında sürekli motosiklet değiştirmek veya CC yükseltmek gerekiyormuş gibi bir algı var malesef. Genel olarak zaman zaman herkesin bu algı içerisinde olduğunu söyleyebilirim.

Motosikletini değiştirince dünyasının değişeceğini ve daha güzel gezebileceğini iddia eden adam 50.000tl lik motosikletiyle ancak bakkala ekmek almaya gidebilecek kadar özgür olduğunu hissettiğinde, 70.000tl lik bir motosiklet aldığında daha özgür olacağını sanıyor.

father_son_motorcycle

Tabiyki motosikletin sizi memnun etmesiyle ilgili bir alt limit mutlaka mevcuttur. Yani binilemeyecek kadar kötü bir motosikletin veya yakıtı ve bakımı sizi aşan bir motosikletin sizi memnun etmeyeceği de bir gerçektir. Ona sözüm yok. Ama özgür hissetmek, mutlu olmak, araç olarak kullanmak, kısacası mutlu olmak için; deneyiminiz, bütçeniz ve ihtiyacınız ölçüsündeki optimum motosiklet size uzun yıllar yeter de artar.

Motosiklet hakkında yazılar yazmaya başladıktan birkaç ay sonra farkettiğim birşey oldu. Motosiklet hakkında konuşmaktan da, motosiklet hakkında yazmaktan da, motosiklet alıp-satmaktan da daha güzel olan tek birşey vardı… O da MOTOSİKLET KULLANMAK.

Son olarak da şunu farkettim. Eğer sürüş partneriniz iyiyse veya içinde bulunduğunuz grupla yaptığınız gezilerden zevk alıyorsanız motorunuzdan memnun olma oranınız da yüksektir. Eğer partnerinize/grubunuza rağmen motorlarınız sizi memnun olmuyorsa, sürekli motosiklet değiştirince mutlu olacağınızı düşünüyorsanız, bu kişisel tatminsizliğin nedenini sürüş partnerinizde veya içinde bulunduğunuz grupta arayabilirsiniz.

Kendimi gözlemleyip analiz ettiğimde, içinde bulunduğum gruptan memnun olmadığım dönemde motorumu satmayı bile düşündüğümü hatırladım. Yine aynı şekilde sürüş partnerim ve dostum Umut Bey bir süre motosikletsiz kaldıktan sonra yeni motosikletini alıp tekrar yola çıkmaya başladığımızda, 100km de 5 litre den fazla benzin yakan ve beni hiç memnun etmeyen motosikletim bile bana cazip gelmişti.

Aslında zor olan motosikletini değiştirmek, arabanı – evini değiştirmek değil ki zaten. Zor olan insanın kendini ve içinde bulunduğu ortamı değiştirebilmesi.

O nedenle eğer sürekli motosikletinizden memnun değilseniz, ya kendinize ya da sürüş partnerinize / dahil olduğunuz grubunuza bakın derim. Sıkıntı buralarda da olabilir.

Benden söylemesi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir