Ailem ve Ben

Dıgıdık Dıgıdık: Mersin Atlı Spor Tesisleri’ndeyiz…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

IMG_9774

Dün akşamüstü seminer çalışması çıkışı, Mersin Decathlon mağazasından aldığım koşu ayakkabımda bir deformasyon olduğu için değiştirmek üzere Mersin'e gitmemiz gerekti. Daha sonra hazır gitmişken, önce Soli Atlı Spor ve Binicilik Tesisleri'nde keşif yapalım sonra Decathlon'a gidelim dedik.

Uzun süredir keşfedilecek yerler listemizde olan bu harika yeri görme ve biraz at binme şansımız oldu. Ulaşımı oldukça basit olan tesis, Mezitli'de Soli Sitesi'nin hemen yanında. Deniz kenarında püfür püfür esinti eşliğinde hem tesis içerisindeki mini hayvanat bahçesini gezebilir hem de ücretsiz olarak atları sevebilirsiniz. Eğer turlamak isterseniz de fiyatların oldukça makul olduğunu belirtmek isterim. Büyük engelli parkurda bir tur at binme ücreti olarak 10tl alınıyor. Muadilleri ile kıyaslandığında baya ekonomik olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca binicilik sporunda ilerlemek isteyenler için kurslar ve tekamül eğitimleri de veriliyor.

Tesiste çocuklar ve zayıf yetişkinler için de iki adet pony bulunuyor. Diğer büyük atların çoğu da yarış atlarından oluşmakta. Bunlardan bazılarının ayaklarındaki yaralanmalar nedeniyle yarışlardan emekli olduğunu ve tesiste hobi amaçlı kullanıldığını öğreniyoruz. Bazıları ise engelli parkurda hala yüksek performans gösterebiliyor.

İşletme bir aile tarafından yürütülüyor. Ailede bulunan herkes eşler ve çocuklar da sürekli atlarla birlikte yaşıyorlar. Onun için rahatlıkla aile olarak gidilebilecek ve sıkıntı yaşamayacağınız bir yer olduğunu söyleyebilirim.

Eğer çocuğunuz da Ege gibi hayvanlara meraklıysa mutlaka çocuğunuzu götürmelisiniz. Eklediğim fotoğraflarda Ege'nin ne kadar mutlu olduğunu görebilirsiniz. Resmen atları görünce gözlerinin içi parladı.

Sonuç olarak belki de birçok Mersin'linin bile nerede olduğunu bilmediği bu harika tesis bizlerin ilgisini ve keşfetmesini bekliyor.

Eğer iletişim kurmak isterseniz: 0536 553 54 58 – 0536 553 54 57 numaralı telefonlardan Soli Atlı Spor ve Binicilik Tesisleri'ne ulaşabilirsiniz.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.