Manşet

Evrim Duyar’la Tanışın, Kaskınız & Motorunuz Sizi Yansıtsın!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Biz motosiklet kullanıcıları kendilerini özgürce ifade etmeyi seven kişileriz. Motosikletle ve motosikletlilerle geçen ömrüm boyunca tanıdığım her (gerçek?) motosiklet kullanıcısının nevi şahsına münhasır kişiler olduklarını ve her fırsatta kendilerini ifade etmekten çekinmediklerini gördüm.

Tabi bu ifade şeklinin en bilindik yöntemi de gerek motosikletlerimize ve gerekse kendimize uyguladığımız görsellikten geçiyor. Kendini ifade etmek demek motosikletimizin diğer motosikletlerden farklı görünmesi demek olabiliyor çoğu zaman.

Kendimden biliyorum cross tipi motosikletime her yıkamada çıkmalarına rağmen bir sürü çıkartma yapıştırıp duruyordum.

Konumuza dönelim…

evrim_duyar

Evrim hanımla tanışmamız, 2015 Şubat ayında, yakın arkadaşım Umut beyin kulüp sayfasında Evrim hanımın bilgisini vermesi ve kulübümüz için özel bir kask tasarımı yapılması için kendisiyle görüşme görevinin bana verilmesi ile başladı. Kendi resmi sitesi olan www.evrimduyar.com üzerinden kendisine ulaşmadan önce ben de (sizin yapacağınız gibi) sitesindeki galeri bölümünden yaptığı işlere bakarak resmen büyülendim. Tabi sonra elindeki yoğunluk nedeni ile biz kask tasarımı yaptıramadık ancak yine de hep aklımızın bir köşesinde bulundu.

Dün TRT Belgesel’de yayınlanan Tatlı Hayat programında kendisini görünce, değerli okuyucularıma tanıtmak istedim kendisini.

Alışveriş bölümüne Evrim hanımı da ekleyeyim ki, kendini ifade etmek isteyen tarz sahibi motosiklet kullanıcısı dostlar kendisine ulaşarak bu özlemlerini gerçekleştirebilsinler…

Siparişleriniz ve İletişim için: www.evrimduyar.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Evrim Duyar Hakkında:

1981 izmir doğumludur. 1995 yılında başladığı resim eğiitimini 5 sene sürdürmüş;, 2003 yılında ise airbrush tekniğiyle çalışmaya başlayarak; profesyonel meslek hayatına adım atmıştır.

2005 Yılında Vespa- Fenerium Mağazaları işbirliğiyle hazırlanan “Fenerbahçeli Vespa” serisinin tasarımı ve uygulamasını yapmış, 2006 Yılında Balıkesir şehir merkezindeki ve 9. Ana Jet Üssündeki iki adet anıt uçağın ( F 104) üzerine komple custom painting uygulaması gerçekleştirmiştir. 2009 yılında, Türk Hava Kuvvetleri 91. Filo’ya ait F 104 uçağına yine farklı bir airbrush çalışması uygulamıştır.
2010 yılında, yine kurumsal projeler kapsamında, Rexona ve Renault markaları için bir seri performans gösterisi sergilemiştir. Toplamda 41 etkinliği kapsayan bu performans showları; çeşitli üniversitelerdeki bahar festivallerini, ve 30 farklı şehirde gerçekleşmiş bir road show’u içermektedir.

Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde uçan F 16 pilotları için 300’ü aşkın kask çalışması yapmış olup, 2008 yılı Anadolu Kartalı Tatbikatı dahilinde Türkiye’ye gelen Birleşik Arap Emirlikleri pilotlarının da tüm kasklarına airbrush çalışması uygulamıştır. Aynı zamanda Türk Hava Kuvvetleri’nin akrotimi olan “Türk Yıldızları” ekibinin de standart kask dizaynları Evrim Duyar’a ait olup, tüm uygulamaları halen kendisi yapmaktadır.
Bunların yanında özel sektörden sayısız otomobil, motosiklet, duvar resmi çalışmasına imza atmıştır.
Aynı zamanda, “Uluslararası Sanatçı Belgesi”ne sahip olan ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği -INTERNATIONAL ASSOCIATION OF ART-(IAA / AIAP) üyesi olan Evrim Duyar, çalışmalarını halen İstanbul ve İzmir’deki çeşitli atölyelerde sürdürmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.