Manşet

Motosikletliler: Genç Meslektaşım Kadın Hakları İçin Türkiye’yi Turlayacak!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Üniversite öğrencisi Gülşah Merve Yüksel, kadın hakları için Türkiye’yi motosikletiyle turlayacak.

Türk kadınını cesaretlendirmek, sesini duyurmak, yurtdışında Türkiye’nin imajına poziitif katkı sağlamak amacıyla 36 günde 28 şehri motosikletle dolaşacak. Çocuk ve kadınlara yönelik istismarlara dikkat çekmeyi amaçlayan Yüksel, “Kadın isterse neleri başarabilir göstermek istiyorum” dedi.

“TÜRKİYE’NİN İMAJINA POZİTİF KATKI YAPMAK İSTİYORUM”

Türk kadınını cesaretlendirmek, kadının isterse neleri başarabileceğini, isterse özgürleşebileceğini göstermek için yola çıktığını söyleyen Gülşah, son dönemde bisiklet ya da motosikletle dünyayı dolaşan turistlerin yaşadıklarının kendini tetikleyen diğer bir etken olduğunu söylüyor.

Gulsah_Merve_Yuksel

Gülşah’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ve rotası şöyle:

“Türk kadınını cesaretlendirmek ve bir kadının istediği her şeyi başarabileceğini kanıtlamak için tek başıma yola çıkıyorum. Yaklaşık 36 gün sürecek ve 28 ili kapsayacak gezime MT-07 Moto Cage motosikletimle karadeniz sahilinden başlayarak tüm Türkiye’yi çepeçevre dolaşacağım. Bu yolculuğumda en büyük destekçim Yamaha Motor Türkiye’nin tüm ekibine ve emeklerine çok teşekkür ederim.. 36 gün boyunca sizin destekleriniz de benim için çok çok önemli.. Umarım en güzel maceralarımı sizinle paylaşıp, hatıra defterlerimize güzel şeyler kaydedeceğiz. Yolda görüşmek üzere.”

Gulsah_Merve_Yuksel_Rota

Etkileyici bir hikaye değil mi? Gülşah kardeşime şimdiden çıktığı yolda başarılar diliyorum ve medeni cesaretinden dolayı kendisini kutluyorum. Zaten öğrendiğime göre (her ne kadar üniversite öğrencisi olsa da) meslektaşımmış kendisi. O nedenle ayrı bir gurur duydum.

Türkiye’nin Gülşah gibi öğretmenlere çok ihtiyacı var. Eminim ki meslek hayatına başladığında o da ilham veren bir eğitimci olacak. Bir öğretmen ve motosiklet kullanıcısı olarak bana ilham vermişse, öğrencilerini büyüleyeceğinden eminim.

Yolun açık olsun, tekerin düz bassın kardeşim.

Gülşah’ın maceralarını BURADAN Takip Ediniz!

 

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.