Manşet

Yola Çıkmaya Hazırsınız… Peki Dünyanın Dört Bir Yanındaki Arkadaşlarınızla Tanıştınız Mı?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Küçüklüğünüzden beri hayallerinizin peşinden koşmaya kendinizi programladınız. Diğerlerinden çok farklı olarak hayatı yaşayarak keşfetmek sizin tek amacınız. Bu nedenle bu yolculuğa herşeyden önce kendinizi keşfetmek için çıkacaksınız. Belki yanlız, belki eşinizle, belki de en yakın dostunuzla yola çıktınız.

Motosikletliler olarak beynimizin herkesten başka çalıştığı doğrudur. Zevklerimizin başka, ilgilerimizin başka, tatminlerimizin başka olduğu da. Şüphesiz ki hayata sizin baktığınız bakan birçok insanı tanıyarak bu turu tamamlamak isteyeceksiniz. Ancak kaldığınız otellerde veya kamplarda bu tarz kimselerle rastlaşıp tanışmak biraz da şans gerektiriyor.

Ama bu işi de şansa bırakmadan hayatınızın en güzel konaklama deneyimini yaşayabilirsiniz hem de ekonomik bir şekilde.

Çözüm: Couch Surfing sistemi…

Nedir bu sistem?: Dünya üzerinde hemen her şehirden insanların birbirlerini evlerinde ağırladıkları ve onlara şehir ve ülke rehberliği yaptıkları bir sistem. Kapitalist düzenden uzak tamamen insanların birbirine olan güvenlerinden oluşan bir sistem. Yani tamamen insan olmanın getirdiği güzellikten doğan bir sistem. Sisteme üye olduğunuzda siz de bir Couch Surfer oluyorsunuz. Yani hem gittiğiniz ülkelerde evlerinde konaklayabileceğiniz veya size rehberlik edecek kişiler bulabilirsiniz, hem de isterseniz siz de evinizde gezginleri ağılayabilir veya onlara rehberlik yapabilirsiniz.

Özellikle Couch Surferların referanslarına bakarak edineceğiniz deneyimin kalitesini ölçme şansınız olabilir. İsterseniz motosiklete binen kişilerle iletişim kurarak evlerinde kaldığınız süre içerisinde onların garajlarındaki alet edevatları kullanarak motorunuza birlikte bakım yapma seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Eğer motosikletinizle ilgili sizi aşan bir sorun varsa yine şanslısınız çünkü Couch Surferınızın mevcut motosiklet çevresi tamirat konusunda yine size destek olacaktır. Eee ne demişler “- Motorcunun halinden motorcu anlar.”

Tabi yine kendi isteğinize göre, örneğin evcil hayvan sahibi olan ve sizi evcil hayvanınızla birlikte ağırlayabilecek biri ile de iletişim kurabilirsiniz. Ya da gezginleri ağırlayıp onlara şehrinizi tanıtarak para da kazanabilirsiniz. Bu platformda seçenek çok.

Keyifli bir tur olacağa benziyor.

O zaman sıra yeni arkadaşlarınızla tanışmaya geldi… 🙂

Sisteme üye olmak ve incelemek için: www.couchsurfing.com

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.